Valószinűleg az Amerikai Egyesült Államok egyik leggazdagabbnak és leggramúrosabbnak tartott államában a filmvilág, a közélet egyik csillaga a következő 18 hónapban kiég és eltűnik a politika égboltjáról sebesebben, mint ahogyan ott hat évvel ezelőtt tündökölni kezdett.
Arnold Schwarzenegger, Kalifornia kormányzója a beiktatásának alkalmával mondott beszédében, 2003-ban kihangsúlyozta, hogy nem azért pályázta és nyerte meg a kormányzói pozíciót, hogy változások nélkül az elődeit jellemző módon kormányozzon, hanem azért,hogy az emberek bizalmát az állam politikai vezetésében visszanyerje.
Az ígéret nem valósult meg. Az nyugati állam lakói a filmszínészből politikussá lett Schwarzenegger-t tavasszal mindössze 33 százalékos bizalommal tüntették ki a népszerüségi indexen, ami nem csoda, hiszen a kormányzó a Golden State-t nemhogy kihozta a financiális kátyúból, hanem egy mélyebb gödörbe taszította. Schwarzenegger az elmúlt években azért küzdött,hogy reformokat érjen el Kalifornia szociális szolgáltatásainak javítására, az állam kiadásainak csökkentésére, miközben 2006-ban több mint 10 billió dollár többlet kiadást halmozott fel az államnak.
A színészből lett politikus kritikusai egy csupa szív embernek tartják a kormányzót, de távolról sem tekintenek úgy rá, mint a különleges adottságokkal megáldott Terminátorra. Kritikusai szerint Schwarzenegger-t, mint poltikust nem tisztelik még saját irodájának falain belül sem, ami mára odáig fajult,hogy a Terminátor beismerte tehetetlenségét. Elmondása szerint Kalifornia problémái sokkal nagyobbak, mint ő azt annak idején gondolta. A kormányzó szerint filmcsillag státusz ide vagy oda, saját maga is csak egy részévé vált a politikai gépezetnek, ő is csak egy ember, aki megpróbálta a legjobb tudása szerint segíteni a társadalmat sikertelenül.