Naptár

május 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Amerikai-Magyar

A blog híreket próbál összeszedni az USA-ból megcélozva az amerikai magyarságot, illetve olyan témákat tárgyalni, melyek érdekesek lehetnek a magyarországi honfitársak számára. Az esetleges publicisztikai cikkek és vélemények csupán az író saját nézeteit tükrözik és semmilyen politikai intézmény és párt idealizmusával nem azonosulnak.

Címkék

IndaVideó

Friss topikok

  • WDF: Szeretnék reagálni a fentiekre, ami alapjában igaz is lehetne, - de most bizony nagyon nem az. Kár... (2014.10.17. 11:12) Geszti Péter és bandája
  • Stüncike: Segítséget szeretnék kérni, bárkitől, aki ismeri! Keresem Capistran L.Polgárt, New Brunswick-ben é... (2009.09.02. 17:07) A magyarok hozták a formájukat
  • Sturm und durung: @bunkó paraszt: úgy látszik neked mindenütt ott van a moszad és mindenütt ott van izrael és a zs... (2009.07.12. 17:02) Viharfelhők a CIA felett
  • őröltbors: Attól mentsen meg a sors, hogy ez a nő legyen a következő elnök. Amekkora ökörségeket ez összebesz... (2009.07.12. 11:20) Sarah Palin lépett
  • RussoSS (törölt): Ez diszkrimináció... csak sajnos a fehérek diszkriminációja... (2009.07.09. 21:17) Például ezért a demokráciák királya az USA

Linkblog

A Bush korszakról

2009.01.27. 04:53 Tamas Devecseri

Eljött az idő, mikor Bush elnök távozik és az új elnök történelmet írhat sok szempontból.
Barack Obama hatalomátvétele már a beiktatása előtt legendásnak mondható, de George W. Bushra még igy is lesz miért visszaemlékezni az utókornak. Érdemes talán ott kezdeni a George W-hoz tartozó tények listáját, hogy Barack Obama és a pártja nem tudott volna ilyen könnyed győzelmet szerezni a választásokon, ha Bush népszerüsége nem kényszeríti az amerikaiakat arra,hogy azt mondják, hogy jöhet bárki csak Bush ne legyen.
Kétezerben, Bush első szakaszában az elnökségének a népszerüsége 50% és 60% százalék között mozgott, de még mielőtt elnöknek lett megválasztották volna az emberek tudták róla,hogy több céget vezetet csődbe szélére, melyeket az apukája helyezett az irányítása alá. George W Bush megkérdőjlezhetősége az elnöki pozicióra több hónapon keresztül az evangélikusok által meghírdetett keresztes hadjáratnak a védnöksége alatt élte túl nem éppen makulátlan múltját. Nevezetesen alkoholizmusát, s a légierőnél is rejtegetett, s kritizált aktáját.

Maga a tény,hogy George W Busht megválasztották elnöknek is érdekes véletlennek nevezhető. A megválsztotása egy államon múlott, Floridán, ahol Goerge W öccse mint kormányzó volt jelen, illetve serénykedett,hogy tucatnyi választókerületben dobhassák ki a szavazotokat, többnyire olyan helyeken ahol áltlában és köztudottan demokraták kerültek ki győztesen. Beiktatása után kabinetje is állandó támadás alatt állt, elsősorban a nyílt titok véget, miszerint alelnöke beleeggyezése kellett minden fontosabb döntés jóváhagyásához.

Bush elnökre fog emlékezni mindenki 2001 szeptember 11 miatt is. A szaudi királyi családot kiengedte az országból miközben minden egyes szál, ami a nemzetközi terroristákhoz vezetett Szaudi Arábiába vezetett vissza. Bushra fognak emlékezni, hiszen arra buzdította az országot,hogy vásároljanak, költekezzenek az ország érdekében. Nem sokkal később háborút indított Afganisztán és Irak ellen. Utóbbit hamis adatokra hivatkozva. Bush adóvisszatérítési csomagot kezdeményezett, s követelt a kongresszustól, mialatt az ország két háborút vívott. A Bush kormány tékozolt emberéleteket és hatalmas összegeket. A háborús kiadások kínai kölcsönökből lettek finanszírozva legalább 3 generáció vállaira rakva a terhet a jövőben, hogy az adóságokat az ország törlessze.

Amerika elnöke: George W Bush ideje alatt óriássá nőttek a gondok Észak Koreától, Irántól, de még az Oroszoktól is. Természetesen ezek túl nagy falatot jelentettek az ekkor már népszerüségét rohamosan veszítő Bush elnöknek. Ekkor Bush,hogy enyhítsen az őt érő kritikákon elismerte,hogy talán van valami köze az emberiségnek a globális felmelegedéshez. Ugyanakkor Bush nem volt hajlandó példát mutatni a probléma csökkentésére, inkább a fejlődő keleti országokat nyílvánította felelősnek a problémában. Így nem csoda, hogy elnöksége végére, mikor mindenki tudta,hogy recesszió van, de Bush csak a fejét dugta a homokba, tagadva, sőt azt állitva ,hogy amerika továbbra is a fejlődés emelkedő fázisában van. Mire emlékezhetünk még George W Bushra gondolva?
Mindenekelőtt emlékezni fogunk egy hatalmas olaj válságra, a harmat gyenge dollárra, munkanélküliségre,a dráguló élelmiszer árakra és az álom valóra váltására, egy kissebbségből jövő elnök megválasztására.

Szólj hozzá!

Címkék: politika

A bejegyzés trackback címe:

https://amerikai-magyar.blog.hu/api/trackback/id/tr76905347

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása