A 2007/2008-as évek után 2009 is igazán eseménydúsnak lesz nyílvántartva a történelem könyvekben, ami a támogatását illeti a nagyszámú amerikába telepedett, amerikában maradt külföldieknek. Az elmúlt években igen forró hangulatot keltettek a szenátusban elbukó törvényjavaslatok amelyek mára robbanásig feszültek, anti-emigrációs hangulatot keltve a keleti parton ahol ez nem igazán megszokott dolog. Riverside New Jerseyben a helyiek nem riadtak vissza még egy tartósabb pereskedéstől sem ami a legfelső bíróságig is eljuthat hiszen alkotmányos jogokat vettek célba rendeleteikkel. Helyi üzleteket, felbérlőket büntetve ha illegális letelepedetteknek szolgáltatnak szállást vagy munkalehetőséget. A települes büntetései még müködési engedélyeket is visszavonhatnak munkáltatóktól, nem is beszélve a súlyos pénzbüntetésekre melyekkel a város túlzsúfolt iskoláit és szolgáltatásait szeretnék kiegyenlíteni a rájuk nehezedő anyagi problémáktól az illegális bevándorlókat okolva. A sajátos rendeleteik megtíltják az idegen nyelvek használatát is közintézményekben ezzel előtérbe helyezve nem csak az amerikaiak munkaszerzési lehetőségeit, de hátrányos helyzetbe állitva az idegeneket az egyéb (alapvető) szolgáltatások igénybevételében.
Newark New Jerseyben a 2007-es, augusztusi gyilkossága három egyetemi diáknak az egész térség kedélyeit felborzolta. Napokig, hetekig próbálták a helyi vezetők kordában tartani érzéseiket és csak magukat a tényeket felszínre hozni a tettesek kilétét, és a jövőbeli hasonló esetek megelőzését illetően. Azonban hetekkel a gyilkosság után, a gyanusitottak kézre kerítésével egy különös fajta lincs hangulatot lehetett érezni nem csak a helyi sajtó, de helyi tisztviselők között is, hiszen több gyanusított is illegális kivándorló státusszal rendelkezett. A helyi polgármester több médiumnak is nyilatkozott, figyelmet felkeltve és hangsúlyt adva Newark város, és maga New Jersey állam bevándorlóinak tömegeiről és fontosságáról kúltúrálisan és gazdaságilag. A polgármester: Cory Booker kihangsúlyozta azt a szomorú tényt is, hogy az állami törvényhozás rendeleteket sok esetben úgy hoz, hogy városok melyek tömegével vonzák a bevándorlókat magukra vannak hagyva. Pénzt és valós, kézzel fogható támogatást nem kapnak, sőt a helyi rendőrségtől várják el, hogy az amerikai állami emigrációs hivatal tevékenységeit is ellássák miközben a börtönökben nincs elég hely és az utcákon nincs elég rendőr.
Mialatt a hivatalos szervek ujjal mutogatnak egymásra nem vitás, hogy a szegény embert még az ág is húzza Amerikában. Az amerikai közvélemény ami az emigrációt illeti a riversidei drasztikus megoldást minden bizonnyal szimpatikusabbnak találhatja, a newarki polgármester humanitásával szemben szomorú valóságként azoknak akik a vízumjaikért hosszabb sorokba állhatnak,s a hivatalos okmányaikért egyre vaskosabb árat fizethetnek.
Csökken a bizalom, emigránsok elleni hangulat New Jerseyben
2009.02.16. 04:41 Tamas Devecseri
Szólj hozzá!
Címkék: politika
A bejegyzés trackback címe:
https://amerikai-magyar.blog.hu/api/trackback/id/tr94945788
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.