A döntésthozó, legbefolyásosabb hölgyek Amerikában: O’Connor, Ginsburg és Sotomayor. Foglalkozásukat tekintve komor és szigorú emberek, bírák. Valójában példaképek a világ összes női polgárának.Az Amerikai Egyesült Államok történelmében újabb fordulópontnak nevezhető Barack Obama választása a Legfelsőbb Bíróság megüresedő posztjának betöltésére.Sonia Sotomayor jelölése a bíróság történetében a 3. női bírót jelentené, abban az esetben,ha a szenátus a jelölést elfogadja. Az új biró elfogadásával a kilenc tagú Legfelsőbb Bíróság tagajai között egy liberális személy foglalna helyett a jelenleg konzervatívnak tartott többség kárára. Sotomayor személye azért forradalmi, mert ellentétben a konzervatív kollegáival, a törvényt nem szó szerint próbálja konzerválni döntéseivel,hanem a döntés majdani következményét elemzi,hogy a társadalomra nézve igazságot teremtsen.
Az első női bíró a legfelsőbb bíróság történetében Sandra Day O’Connor volt, akit Ronald Reagen nevezett ki és, aki azóta már nyugdíjba vonult. O’Connor köztudottan, mint egy konzervatív elveket képviselő biró volt ismert, igaz a bírák között mint semleges, a döntésekben az i-re a pontot felrakó bírónőként emlegették.(kép:Sandra Day O'Connor)
A második nő a legfelsőbb bíróságon Ruth Bader Ginsburg volt, akit Bill Clinton által lett a tiszteletbeli bírák tagja. Ginsburg esetében egy zsidó és feminista szervezőként már ismert liberálist személy került a posztra, ami Clinton elnök népszerütlenségét csak növelte a konzervatívok között az 1990-es években. (kép: Ruth Bader Ginsburg)
Sonia Sotomayor egy portoricoi származású bírónő, aki New York szegény negyedében nőtt fel. Obama elnök rendkívüli képességekkel megáldott személynek tartja Sotomayort, aki az igazságszolgáltatás minden szintjén dolgozott már. Sotomayor szakmai tudása mellett ismeri a mindennapos problémáit a kisebbségeknek és a szegényeknek is, hiszen saját maga is a társadalom legalacsonyabb pereméről tornázta fel magát a jelenlegi, elitnek mondható poziciójába. (kép:Sonia Sotomayor)